Ulubione aplikacje do edycji i planowania zdjęć na Instagram

Jakie aplikacje do edycji zdjec na Instagramie

Powiem szczerze – na chwilę obecną nie wyobrażam sobie moich zabaw z Instagramem bez tych aplikacji. Robią fantastyczną robotę, i dzięki nim przeniosłam obróbkę i planowanie zdjęć na insta w 100% do mojego telefonu. Dzięki temu mogę je publikować na bieżąco zarówno podczas moich podróży po świecie jak i w drodze do pracy. 

Pięknie, prawda?

Jak idealnie rozbielić zdjęcia na telefonie – Facetune

Macie czasem problem z tym że Wasze poszczególne zdjęcia mają jakby inny odcień bieli? Jedne są nieco niebieskie, inne jakby lekko żółte, ciepłe? Jeśli marzą wam się idealnie białe zdjęcia to Facetune jest idealną aplikacją dla Was.

Za jej pomocą „wybielicie” poszczególne fragmenty zdjęcia dotykając ich palcem – usuwając zbędne nadmiarowe odcienie. Co ciekawe – pierwotnie ta funkcjonalność była projektowana do wybielania zębów na zdjęciach. Ale Instagramerzy potrafili z niej zrobić pożytek na wiele różnych sposobów.

Poza wybielaniem mamy tez możliwośc wyostrzania poszczególnych fragmentów zdjęcia oraz… pozbycia się z niego zbędnych elementów.

Aplikacja płatna

Zbiorowa edycja zdjęć na telefonie – VSCO

VSCO ma wiele zalet, ale ja uwielbiam tę aplikację za jedną konkretną rzecz – możliwość zbiorowego nakładania ustawień edycji. Jest to niesamowicie wygodna funkcjonalność która oszczędza mnóstwo czasu gdy macie do wyedytowania więcej niż tylko jedno zdjęcie (więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście o spójności na Instagramie).

Aplikacja bezpłatna

Rozjaśnianie elementów zdjęcia i zaawansowana edycja – Snapseed

Snapseed to aplikacja do zadań specjalnych – dzięki niej mogę bardzo precyzyjnie wyostrzyć, rozjaśnić a nawet przyciemnić nasze zdjęcia w miejscach w których rzeczywiście tego potrzebują. Dodatkowo ma też funkcjonalność łatania zdjęć, która przydaje się wtedy, gdy na zdjęciu pojawił się jakiś zbędny element.

Aplikacja bezpłatna

Planowanie układu siatki na Instagramie – Plann

Aplikacja do planowania zdjec z wyprzedzeniem. Bez tej aplikacji nie byłabym w stanie tak preCyzyjnie zaplanować siatki moich zdjec. Dzieki niej planuje zdjecia tak aby wyglądały obok siebie estetycznie.

Aplikacja płatna, ale warta swojej ceny.

 

Mam nadzieję, że dzięki tym aplikacjom Wasza przygoda z Instagramem będzie dla Was bardziej owocna.

A może sami macie jakieś super aplikacje godne uwagi? Dajcie znać w komentarzu!

Ściskam

Aleksandra

PS. Wszystkie podane aplikacje są dostępne na system iOS, a część jest również dostępna na Androidzie.

  • Super przydatny wpis! Ja w 90% przeniosłam planowanie zdjęć na instagrama na telefon. Brakowało mi tylko czegoś takiego jak pierwsza aplikacja 🙂 dzięki!

  • Może kiedyś się przekonam do Instagramu, ale na razie zwyczajnie nie mam na to czasu 😉

  • Ja absolutnie uwielbiam Snapseed. Głównie za to, że ma możliwość wywoływania zdjęć z formatów surowych. Często zdarza mi się, że przerzucam zdjęcia w RAWach z lustrzanki na telefon i tam je obrabiam właśnie w tej aplikacji. Co do planowania zdjęć na Intagram – jakoś nie mogę się do tego przekonać. Pewnie dlatego mój profil nie będzie nigdy szczególnie spójny i poukładany. U mnie chyba Instagram to takie miejsce na niezaplanowane szaleństwo 🙂 Lubię tam mieć kolorowo 😉

    • Nie jesteś sama 🙂 Też walczę z tą spójnością i podziwiam Dziewczyny, które prowadzą tak piękne konta na IG. U mnie też raczej niezaplanowane szaleństwo górą, ale może kiedyś się to zmieni 😉

  • Bardzo przydatny wpis 😉 Muszę ściągnąć Facetune, bo słyszałam że potrafi działać cuda.
    Ja zazwyczaj do obróbki używam VSCO, a planowanie ogarniam w Preview. Apka jest darmowa 😉

  • Snapseed u mnie się nie sprawdził niestety ale ostatnio zapałałam miłością do VSCO 😛 Rychło wczas 😀