Ulubione aplikacje do edycji i planowania zdjęć na Instagramie

Zastanawiasz się jak idealnie wybielić fragment zdjęcia? Co zrobić gdy na zdjęciu pojawił się niespodziewanie jakiś paproch albo plama? Jak wyostrzyć jakiś element zdjęcia? Jak zaplanować idealną siatkę zdjęć na Instagramie? W takim razie dobrze trafiłaś, bo w tym tekście zapoznam Cię z moimi ulubionymi aplikacjami do edycji zdjęć na Instagramie, które pomagają mi sprawniej rozwijać moje konto.

Sama korzystam z iphone’a więc wszystkie aplikacje są napewno dostępne na te telefony. Nie mam pewności jak sytuacja wygląda jeśli chodzi o Android, ale myślę że z większością wymienionych aplikacji do edycji zdjęć nie powinno być problemu z dostępnością

Jak idealnie wybielić zdjęcia na telefonie – Facetune

Macie czasem problem z tym że Wasze poszczególne zdjęcia mają jakby inny odcień bieli? Jedne są nieco niebieskie, inne jakby lekko żółte, ciepłe? Jeśli marzą wam się idealnie białe zdjęcia to Facetune jest idealną aplikacją dla Was.

Za pomocą aplikacji facetune  „wybielisz” poszczególne fragmenty zdjęcia (a nie całe zdjęcie).

Co ciekawe – pierwotnie ta funkcjonalność była projektowana do wybielania zębów na zdjęciach. Ale Instagramerzy potrafią z niej zrobić pożytek na wiele różnych sposobów – na przykład żeby wybielić ścianę, pościel, obrus etc.

Poza wybielaniem mamy tez możliwość wyostrzania poszczególnych fragmentów zdjęcia oraz… pozbycia się z niego zbędnych elementów.

Aplikacja jest niestety płatna ale uważam że warta swojej ceny.

z jakich apliakcji na instagram warto korzystac?

Hurtowa edycja zdjęć na telefonie – VSCO

VSCO ma wiele zalet, ale ja uwielbiam tę aplikację za jedną konkretną rzecz – możliwość hurtowego nakładania ustawień edycji. Jest to niesamowicie wygodna funkcjonalność która oszczędza mnóstwo czasu gdy macie do wyedytowania więcej niż tylko jedno zdjęcie

Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście o spójności na Instagramie

W aplikacji VSCO możesz hurtowo edytować zdjęcia, co oszczędza mnóstwo czasu i pozwala szybko sprawdzić czy dany sposób edycji będzie pasować do różnych typów zdjęć.

Aplikacja jest na szczęście bezpłatna <3

Rozjaśnianie elementów zdjęcia i zaawansowana edycja – Snapseed

Snapseed to aplikacja do zadań specjalnych – dzięki niej mogę bardzo precyzyjnie wyostrzyć, rozjaśnić a nawet przyciemnić nasze zdjęcia w miejscach w których rzeczywiście tego potrzebują.

Dodatkowo ma też funkcjonalność łatania zdjęć, która przydaje się wtedy, gdy na zdjęciu pojawił się jakiś zbędny element.

Aplikacja bezpłatna

Planowanie układu siatki na Instagramie – Plann

Aplikacja do planowania siatki zdjęć na Instagramie. Bez tej aplikacji nie byłabym w stanie tak precyzyjnie zaplanować siatki moich zdjeć – to między innymi właśnie dzięki niej mój feed jest tak spójny wizualnie.

W aplikacji Plann dzięki funkcji „drag and drop” z łatwością zaplanujesz siatkę zdjęć na sowim Instagramie.

Aplikacja płatna; bezpłatne alternatywy: planoly, later.

aplikacje do edycji zdjec na instagramie

Mam nadzieję, że dzięki tym aplikacjom do edycji zdjęć na Instagramie będziesz mogła sprawniej rozwijać swoje konto i publikować dokładnie takie zdjęcia jakie lubisz.

A może sama znasz i możesz polecić jakieś godne uwagi aplikacje do edycji zdjęć? Daj znać w komentarzu!

Ściskam,
Ola

 

Poradnik jak zacząć rozwijać konto na Instagramie

POBIERZ DARMOWY
INSTA PORADNIK

Pobierz #DzikoDobry Insta Poradnik
i zacznij rozwijać swój Instagram.

 

W poradniku znajdziesz bardzo konkretne ćwiczenia i wskazówki, które pomogą Ci ruszyć z miejsca i zacząć osiągać sukcesy na Instagramie.
  • Super przydatny wpis! Ja w 90% przeniosłam planowanie zdjęć na instagrama na telefon. Brakowało mi tylko czegoś takiego jak pierwsza aplikacja 🙂 dzięki!

  • Może kiedyś się przekonam do Instagramu, ale na razie zwyczajnie nie mam na to czasu 😉

  • Ja absolutnie uwielbiam Snapseed. Głównie za to, że ma możliwość wywoływania zdjęć z formatów surowych. Często zdarza mi się, że przerzucam zdjęcia w RAWach z lustrzanki na telefon i tam je obrabiam właśnie w tej aplikacji. Co do planowania zdjęć na Intagram – jakoś nie mogę się do tego przekonać. Pewnie dlatego mój profil nie będzie nigdy szczególnie spójny i poukładany. U mnie chyba Instagram to takie miejsce na niezaplanowane szaleństwo 🙂 Lubię tam mieć kolorowo 😉

    • Nie jesteś sama 🙂 Też walczę z tą spójnością i podziwiam Dziewczyny, które prowadzą tak piękne konta na IG. U mnie też raczej niezaplanowane szaleństwo górą, ale może kiedyś się to zmieni 😉

  • Bardzo przydatny wpis 😉 Muszę ściągnąć Facetune, bo słyszałam że potrafi działać cuda.
    Ja zazwyczaj do obróbki używam VSCO, a planowanie ogarniam w Preview. Apka jest darmowa 😉

  • Snapseed u mnie się nie sprawdził niestety ale ostatnio zapałałam miłością do VSCO 😛 Rychło wczas 😀