Dekoracja wnętrz – liście w ramkach

liście w ramkach prosta dekoracja wnetrz DIY

Ostatnio chodził za mną pomysł na dodanie jakiejś liściastej dekoracji do mojego miejsca pracy. Ponieważ potwornie lubię wszelkie elementy dekoracyjne związane z liśćmi monstery dziurawej, to postanowiłam wykorzystać w tym celu właśnie ją. Szukając inspiracji na pinterest natknęłam się na zdjęcia liści w ramkach. To rozwiązanie wydało mi się piękne, proste a jednocześnie wyraziste – czyli dokładnie takie jak potrzebowałam.

Żeby przygotować coś w tym guście we własnym domu musiałam skompletować najpierw kilka przedmiotów, ale myślę że było warto – na biurku przede mną stoją właśnie takie dekoracje i wyglądają naprawdę przyjemnie. Jeśli chciałybyście ozdobić swoje mieszkanie w podobny sposób to zapraszam Was dziś na krótki wpis o tym jak samemu zrobić takie liście w szkle.

liście w ramkach prosta dekoracja wnetrz DIY

DIY – Liście w ramkach

Lubię proste, nieskomplikowane dekoracje, a jak już wspomniałam wcześniej – szczególnie podobają mi się liście monstery. Jednak z uwagi na ich spory rozmiar plus grubą łodygę umieszczenie ich w ramkach mogłoby być sporym wyzwaniem. Dlatego zdecydowałam się na liście sztuczne, które mają cienką łodygę. Dodatkowym plusem był fakt, że nie musiałam ich suszyć; nie muszę się też martwić że spłowieją, zmieni się ich faktura czy też stanie się z nimi jeszcze coś innego co nawet nie przyszłoby mi do głowy.

liście w ramkach prosta dekoracja wnetrz DIY

Lista zakupów i wykonanie

Aby przygotować liście w ramkach potrzebujemy:

  • sztuczne liście (do kupienia za np. tutaj)
  • czarna ramka (do kupienia np. w znanym i lubianym szwedzkim sklepie)
  • 2x antyrama
  • klipsy metalowe

liście w ramkach prosta dekoracja wnetrz DIY

Antyramy są nam potrzebna ze względu na tafle szkła, między które możemy włożyć liść (szkło można zastąpić taflą plexi). Zamiast używać kleju (który przy tej grubości liścia i tak by się nie sprawdził) wykorzystałam metalowe klipsy, którymi spięłam kawałki szkła wraz ze znajdującym się pomiędzy nimi liściem. Ponieważ taki klips generuje szczególne napięcie na szkło lepiej wykorzystaj tu bardzo płaskie liście.

A tymczasem, do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks

PS. Jeśli wpis Ci się spodobał to daj łapkę w górę 😉

[fb_button]

liscie-w-ramkach-zrob-to-sam