#DzikoDobre w Październiku

ciekawe tresci w internecie

Co i rusz natrafiam w sieci na naprawdę #DzikoDobre treści. Muzyka, filmy, zdjęcia, kanały na Instagramie, seriale, blogi, artykuły…

Podobno dobre treści bronią się same. Nie potrzebują żadnej promocji, bo są tak dobre, że ludzie sami je znajdą. Może i tak jest. Ale wydaje mi się jednak, że w dobie szumu informacyjnego, memów z kotami i nieustającej walki wszystkich ze wszystkimi o choć chwilę naszej uwagi niektóre treści – nawet mimo swojej niewątpliwej wartości – mogą mieć problem żeby przebić się dalej. A jest przecież tyle wspaniałych rzeczy i miejsc w Internecie! Szczególnie, że wiele z nich to miejsca do których nigdy byśmy nie trafili sami z siebie bo wykraczają poza nasz obecny horyzont. Dźwięki których na pozór same byśmy nie wybrały, a które mimo to głaszczą nasze ucho. Obrazy których nas zaskakują i rozbudzają wyobraźnię. Teksty, które odkrywają przed nami nowy sposób myślenia, który z pozoru wydawał nam się zupełnie odmienny, a na koniec okazał się jednak dziwnie znajomy.

#DzikoDobre treści

Dlatego tym postem chciałabym zapoczątkować nową serię na Wild Rocks, za pośrednictwem której będę dzielić się z Wami tym co najlepsze w Internecie. Od samego początku projektowałam tego bloga jako miejsce w którym dzielę się z Wami tym co mnie porusza, sprawia radość czy cieszy. A wiele z tego znajduje się właśnie tutaj – w Internecie. Muzyka, filmy/seriale, blogi, Instagramy. To wszystko co uważam za godne uwagi i co szczególnie spodobało mi się w ostatnim miesiącu.

@womanatwindow

Piękne, dopracowane (ale nie “przepracowane”) zdjęcia. Atmosfera intymności. Ukradkiem uchwycone kadry z życia codziennego. To wszystko sprawia, że chcesz patrzeć głębiej, chcesz poznać tę dziewczynę lepiej, chcesz zajrzeć przez dziurkę od klucza i poznać jeszcze ułamek jej pięknego świata (co de facto możesz zrobić zaglądając również na bloga Dagmary 😉 )

woman_at_window_instagram

#Flume #Disclosure #lubietylkopiosenkiktorejuzznam

Jak każdy lubię piosenki, które już znam. Tylko nie wiem skąd znam ten konkretny kawałek. Pojawił się ostatnio w moich słuchawkach jako efekt puszczonego samopas youtube’a i jakoś został ze mną. Kojarzy mi się z czasami gdy stałam za barem jednej z warszawskich klubokawiarni, ale powstał już po tym czasie, więc ten trop odpada. Ale podoba mi, strasznie, strasznie podoba i mam nadzieję że wam też się spodoba.

 

Słowenia w obiektywie Karoliny i Piotra z OOPS!sidedown

Nie spodziewałam się że tak banalny temat jak zameczek nad jeziorem można opowiedzieć w tak piękny i poetycki sposób. Jestem urzeczona grą przygaszonych kolorów, zabawą mgłą i sposobem chwytania scen z życia ludzi mieszkających nad tym bajkowym jeziorem. Po więcej koniecznie zajrzyjcie na bloga OOPS!sidedown

oopsidedown_slowenia
Karolina i Piotr, http://www.oopssidedown.com/2016/10/bled.html

@dom.w.kadrze

Wszystko mi się tu podoba. Konsekwencja, spójność, przestrzeń. Zdjęcia Małgosi są niesamowicie klimatyczne . Dom jak z katalogu, a jednak naznaczony obecnością jego mieszkańców. Bardzo inspirująco. Troszkę skandynawsko.
Zdecydowanie “lubię to”.

dom-w-kadrze-instagram

Narcos czyli #serial #wieczornychillout #jeszczetylkojedenodcinek #omojboze3wnocy

Dawno żaden serial tak mnie nie wciągnął i nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Dawno nie dyskutowałam z koleżankami z pracy perypetii bohaterów, z takimi emocjami, jakbyśmy mówiły o naszych znajomych. Dawno żaden serial nie zostawił mnie w takim poczuciu niedosytu. Dawno żaden wąsacz nie podobał mi się tak bardzo jak ten cholerny Pablo Escobar.

 

Życie w rytmie slow – adreamerslife.pl

Do tego miejsca mam szczególny sentyment. Angelika ubrała w słowa coś co od jakiegoś czasu chodziło za mną. Uwielbiam podróże, uwielbiam odkrywać nowe miejsca. Ale FOMO – ten straszny Fear Of Missing Out sprawiał, że podróżowanie zatruwała mi ciągle myśl że czegoś nie zobaczę, coś pominę, że stracę szansę na.. no właśnie – na co? Przełomowym momentem był wyjazd do Rzymu, gdzie tempo zwiedzania i nie słabnąca frustracja zabrały mi całą przyjemność ze zwiedzania Wiecznego Miasta.
Na blogu Angeliki zobaczyłam, że można zwiedzać inaczej – wolniej, delektując się każdą chwilą bycia w innym miejscu, mieście, kraju. Zdecydowanie polecam.

angelika-i-jej-blog

I to by było na tyle. Mam nadzieję, że seria Wam się spodoba i znajdziecie dzięki niej nowe, inspirujące rzeczy i miejsca w Internecie których może inaczej byście nie wyłapały 🙂

Więcej #DzikoDobrych treści?

PS. Jeśli masz swojego bloga i podoba Ci się pomysł zbierania w jednym miejscu #dzikodobrych treści, to spróbuj stworzyć własne zestawienie w którym podzielisz się ze swoimi czytelnikami tym co porwało Twoje serce w ostatnim miesiącu. Dobór i ilość materiałów jest dowolna – ważne tylko żeby to były #dzikodobre treści 😉

Link do swojego wpisu możesz podrzucić w komentarzu do tego wpisu. Najciekawsze zestawienia podlinkuję w listopadowym podsumowaniu i/lub udostępnię na swoim kanale na facebooku.

A tymczasem, do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks

POST SCRIPTUM:

 

inspirujace strony W INTERNECIE