#Dzikodobry Share Week 2017

shareweek 2017 wild rocks polecane blogi

Gdy jechałam w 2015 roku do Gdyni na konferencję See Bloggers odezwała się do mnie Emilia – dziewczyna, którą znałam z blogowania. Napisała do mnie, że jak będę w Gdańsku, to żebym wpadła do niej na kawę jakbym miała ochotę. I wiesz co? Kupiłam paczkę ciastek i wpadłam do niej na tę kawę. Było super.

Samotność w sieci?

Samotność w sieci? Halo, jaka samotność? Uwierz lub nie, ale przez pierwszy rok blogowania poznałam naprawdę masę ludzi (dziś mści się to na mnie czasami, bo nie mam pamięci do twarzy). Ludzi z pasją, którzy mają wielkie marzenia. Ludzi którym się chce.

#Shareweek2017

Właśnie trwa małe-wielkie święto blogosfery – #shareweek2017. Blogerzy w całej polskojęzycznej blogosferze polecają w tym tygodniu różnych blogerów których cenią i których twórczość lubią. Jest tylko jeden haczyk – można polecić tylko 3 osoby.

Można więc wspierać. Można doceniać. A dziś pora polecać.

No to polecamy!

Jadwiga Korzeniewska z Laboratorium Zmieniacza

Jadwiga nie wie, ale na jej bloga trafiłam jakieś milion lat temu, szukając informacji o tym jak zmieniać nawyki. Miałam jakaś noworoczna fazę na odchudzanie, ale tym razem postanowiłam podejść do tematu “metodycznie”. I tak trafiłam pierwszy raz na jej bloga. Bloga o zmienianiu nawyków, o stawianiu się trochę lepszą wersją siebie. Bardzo fajnego bloga.

Laboratorium Zmieniacza to tylko jeden z projektów Jadwigi. Książka, konferencja, kurs online. I to wszystko ogarnia jedna osoba! Może zrobimy jej kiedyś na urodziny wizytówki z napisem “Człowiek Orkiestra”?

Kasia Świerc z Zenja – blog lifestylowy

Zenja jest najbardziej kolorowy blog polskiej blogosfery. Kaligrafia, bujowanie, hand lettering. Ostre kolory, pachnąca kawa, brushe, falmigi i żółte kaczuszki. To przez nią zaraziłam się miłością do kaktusów.

Fantastyczne jest to jak Kasia, która prowadzi bloga Zenja. jest w tym wszystkim spójna. Te mocne kolory, te kaczuszki – to nie jest na pokaz. Kasia naprawdę ma taką kolorową osobowość i to się wylewa z niej na każdym kroku – nawet na zimowym płaszczu ma naszytą kaczuszkę.

Kasia ma jeszcze jedną szczególną właściwość – potrafi inspirować. Swoim kolorowym stylem bycia obudziła we mnie jakąś zaspaną strunkę – strunkę, która chce rysować listki, palemki, kwiatuszki. Która chce siedzieć przy biureczku i rysować literki, a nie tylko tabelki dla bankowości elektronicznej.

Magda “Ostra” Ostrowska z Dopracowani.pl

Kto zrozumie jednego pracusia lepiej niż inny pracuś? Ano! Powitajmy Magdę w mojej #shareweekowej trójce.
Magda ma w sobie to coś. To coś co sprawia, że dajesz łapkę w górę pod każdym jej wpisem na facebooku. Coś co sprawia, że od razu czujesz pozytywną chemię z człowiekiem. Na dodatek wszędzie jej w sieci pełno: dla każdego ma zawsze uśmiechnięte słowo, dobrą radę, wskazówkę.
A czy nie o to chodzi w blogosferze? Żeby rozmawiać? Żeby prowadzić z ludźmi dialog? Żeby się ich nie bać? Żeby nie gadać do szklanego monitora. Nie rzucać słów w pustkę licząc, że same znajdą odbiorców?

Dlatego tak lubię tego pracowitego bloga.

Czy jest tam ktoś jeszcze?

Żałuję, że można polecić tylko 3 osoby. Jest tyle wspaniałych miejsc w sieci, które zasługują na to, żeby je docenić, polecić, pogłaskać (choćby i pod włos).

Jest Basia ze Smartnest.pl która pokazuje, jak wyciskać z życia jeszcze troszkę więcej.

Jest Magda z Rudoróż.pl która tworzy cuda z pomocą akwareli.

Jest Angelika z A Dreamers Life która jest najlepszą inspiracją do tego, żeby już dziś (a nie jutro!) realizować swoje marzenia.

Jest Judyta, która jako Dziewczyna z odzysku, która prowadzi bloga dla pesymistów którzy lubią życie (czy to nie jest BOSKI opis!?)

Jest Wiktoria z Polnych Maków której zdjęcia mnie po prostu roztkliwiają swoją delikatnością.

Jest w końcu Hania z Haniako, która prowadzi tak pięknie uważnego bloga o codzienności…

Ahhhh! Tyle #DzikoDobrych blogów! Polska blogosfera jak chce, to potrafi być naprawdę piękna!

A tymczasem, do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks