Jak oprawić plakat?

oprawa plakatow inspiracje

Znajdujemy w sieci ciekawy plakat. Kupujemy go lub drukujemy… Wszystko niby mamy gotowe – ale wtedy pojawia się pytanie – jak oprawić plakat aby ładnie komponował się z resztą wnętrza? Albo jeszcze inaczej – jak go ładnie wyeksponować? Sama nie raz miałam z tym problem, dlatego dziś przygotowałam dla was wpis z propozycjami oprawy plakatów – ale przyznam, że większość z nich jest raczej niestandardowa 😉 Jednocześnie wszystkie zaproponowane opcje zakładają minimalny poziom uszkadzania ścian.

Moodboard

W końcu od tego mam swój moodboard aby móc przyczepiać do niego tego typu plakaty. Moja tablica inspiracji jest zrobiona z metalowej siatki z duzymi “oczkami”, więc idealnie nadaje się do tego, aby przyczepiać do niej plakaty. Dzięki temu oszczędzam też swoje ściany 😉

jak oprawic plakat inspiracje

Iron mesh + clipboard

Wariacja na temat poprzedniego punktu, tyle że z dodatkowym wykorzystaniem clipboardu. Razem tworzy to naprawdę ciekawy efekt wizualny, szczególnie w przypadku ozdobnych kalendarzy z planerami, etc.

jak oprawic plakat inspiracje

Wieszak

Musicie przyznać, że takie zestawienie wygląda ciekawie. Dla mnie zastosowanie wieszaka tworzy taki mix mody z designem rodem z showroomu albo redakcji jakiegoś pisma modowego. Słowem – nice!

jak tanio oprawic obraz

 

Rama bez tła 

Bardzo podoba mi się taka zabawa konwencją i przestrzenią. Wystarczy przykleić plakat na cienką, przezroczystą taśmę do szyby (jeśli dobrze się ją przyklei, to naprawdę jej nie widać), i voila – nasz plakat jakby wisiał w powietrzu, otoczony ramką. Takie rozwiązania prezentują się szczególnie dobrze jeśli ustawimy razem kilka takich plakatów.

oprawa plakatow inspiracje

Czarna taśma izolacyjna 

To chyba najbardziej nowatorskie rozwiązanie. Kojarzy mi się z ostrą muzyką, czarnymi rurkami i białymi wnętrzami. Czarna taśma to naprawdę mocny wizualny punkt i sama w sobie stanowi swego rodzaju dekorację, więc trzeba z nią uważać, ale sądzę, że jest to opcja naprawdę warta rozważenia, jeśli chcemy postawić na jeden mocny akcent w aranżacji naszego wnętrza.

oprawa obrazow inspiracje pomysly

I jak? Które rozwiązanie podoba się Wam najbardziej?

A tymczasem, do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks

 

PS. Plakaty z inspirującymi tekstami, które wykorzystałam w tym tekście, możesz pobrać zapisując się na Newsletter: