Jak zacząć tworzyć spójną garderobę?

jak stworzyć spójną garderobę
Kiedyś okres wyprzedaży owocował w mojej szafie masą niepotrzebnych rzeczy, które kupowałam głównie dlatego, że były… przecenione. Niekoniecznie były to rzeczy których potrzebowałam – kupowałam je raczej impulsywnie, w dużej mierze zachęcona niską ceną. W efekcie wydawałam na wyprzedażach zdecydowanie za dużo pieniędzy, a koniec końców potem i tak stojąc przed swoją szafą czułam, że “nie mam w co się ubrać”. Jak udało mi się zatem w końcu stworzyć spójną garderobę?
Przez długi czas usprawiedliwieniem dla takiej polityki zakupowej były niskie, studenckie zarobki. Jednak z czasem, mimo lepszej sytuacji finansowej, ten trend nadal się utrzymywał. Idąc na zakupy nadal nie wiedziałam czego konkretnie potrzebuję – po prostu szłam do centrum handlowego i kupowałam jakieś przypadkowe ubrania, które wpadły mi w oko.

Inspiracje na Pintereście

Wtedy przez przypadek odkryłam pinteresta. Zdjęcia jakie na nim znalazłam zainspirowały mnie do zmiany i zharmonizowania mojego stylu. Szczególnie urzekł mnie styl “Basic girl”, w którym dominowały proste, niemal minimalistyczne zestawienia. To było dokładnie to, czego w tamtym czasie potrzebowałam. Problem polegał tylko na tym, jak wprowadzić go do mojej szafy. Zaczęłam kupować pojedyncze sztuki odziezy utrzymane w tym klimacie, ale.. czegoś mi tu brakowało.

Jak zacząć tworzyć spójną garderobę?

Ze swoich problemów z garderobą zwierzyłam się koleżance z pracy, która zasugerowała mi żebym “kupowała ubrania zestawami”. Pomysł wydał mi się w pierwszej chwili nieco szalony (i bardzo kosztowny), ale po namyśle stwierdziłam, że ma jednak sporo sensu. Kupowałam pojedyncze sztuki utrzymane w określonym stylu – ale potem miałam problem, bo nie miałam do nich np. odpowiednich butów.  Tak, wiem – to wszystko to są teoretycznie detale, ale:

Pomyśl

Ile razy chciałaś ubrać się w daną rzecz, ale nie miałaś co do niej założyć?
I właśnie o tym mówię. Nie wiem czy to Cię przekonuje, ale dla mnie to było ważne odkrycie, i bardzo zmieniło moje podejście do zakupów. Teraz znacznie rzadziej kupuję ubrania impulsywnie – moje zakupy stały się bardziej świadome i przemyślane. Kierując się swoimi tablicami na pintereście wiem jakich ubrań mam szukać czy za jakim krojem butów się rozglądać. W efekcie mam bardziej spójna garderobę, w mojej szafie jest mniej ubrań których nigdy nie założę, bo “nie mam z czym ich założyć”, i prawie nie wpadam w rozpacz z serii “nie mam w co się ubrać” (chyba, że akurat mam kryzys pralniowy). Paradoksalnie wydaję też mniej pieniędzy na ubrania – bo zdecydowanie rzadziej kupuję ubrania tylko dlatego, że są przecenione.

jak stworzyć spójną garderobę

Mam nadzieję, że ten wpis okazał się dla Ciebie przydatny i pomoże Ci robić zakupy w bardziej świadomy sposób. Jeśli znasz jakieś ciekawe metody które mogłyby pomóc innym w tworzeniu spójnej garderoby, koniecznie napisz mi o nich w komentarzu.
 
 A tymczasem, do zobaczenia na Insta
 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks
jak-zaczac-tworzyc-spojna-garderobe
Tags from the story