Jedna rzecz, która przyszła mi do głowy po tegorocznym “rankingu Kominka”

porady blogowe jak zrobić piękny nagłówek na bloga
Ranking „Kominka” to jedno z najgorętszych wydarzeń w blogosferze. Można się z nim zgadzać bądź nie, ale nie da się ukryć jednego – ten ranking naprawdę dużo znaczy w blogosferze. Szczególnie w przypadku mniej znanych blogerów – znalezienie się w tak zwanych „nadziejach blogosfery” może pomóc otworzyć wiele dotychczas zamkniętych drzwi.

Jaki zatem błąd popełniło kilkoro spośród „Nadziei polskiej blogosfery 2016?”

Nie zadbali o nagłówek. A dokładniej o to, żeby znalazła się w nim czytelna nazwa bloga.
Spośród 13 blogów, które znalazły się wśród tegorocznych “Nadziei blogosfery” 2 miały tak nieczytelne nazwy bloga w nagłówku, że nie byłam w stanie ich zidentyfikować. Jeszcze gorzej było przy przeglądaniu rankingu na telefonie – tu nieczytelne było przynajmniej 5 nagłówków. Co więcej – w samym artykule Tomek nie podlinkował screenów z poszczególnych blogów (bo było to jedno zdjęcie kolażu screenów, wycięte z raportu). W samym raporcie, który był do pobrania za zapis na newsletter ten „błąd” został już naprawiony, ale… ile osób zobaczyło sam ranking vs. ile pobrało pełny raport?
No właśnie.
Oczywiście możesz powiedzieć – kto mógł przewidzieć, że akurat znajdą się w rankingu? Że Tomek z partyzanta wpadnie na czyjegoś bloga, i w najmniej oczekiwanym momencie – bez czasu na przypudrowanie bloga, a może nawet z lekkim katarkiem – zrobi screena i umieści w jednym z ważniejszych rankingów blogosfery?!
jak przygotowac estetyczny nagłówek na bloga

Nie daj się przyłapać z ręką w nocniku- zadbaj o piękny nagłówek bloga

 Jedną z rzeczy, które sumarycznie złożą się czytelnikowi na to jak “odczyta” Twojego bloga będzie Twój nagłówek. Piszę „sumarycznie”, ponieważ na całość wrażeń składa się bardzo wiele elementów takich jak fonty, kolorystyka, zdjęcia, tytuły postów etc.

Nie zmienia to jednak faktu, że kiedy Czytelnik „omiecie” Twoją stronę wzrokiem, to nagłówek będzie jedną z rzeczy, która mignie mu przed oczami 

Zadbaj więc, by był piękny 🙂

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks