3 kreatywne aplikacje do edycji zdjęć

aplikacja do przerabiania zdjec na grafiki

Chcesz przerobić zdjęcie na rysunek? Widziałaś ostatnio na instagramie zdjęcia znajomych z romantycznymi smugami światła i nie wiesz jak zrobić takie same? A może nie wiesz jak dodać tekst do zdjęć? Dziś pokażę Ci 3 kreatywne aplikacje do zadań specjalnych, które zupełnie odmienią twoje zdjęcia.

Podstawowe aplikacje pozwalające na efektowną obróbkę zdjęć to przede wszystkim VSCO i Snapseed. Jednak mimo, że dają całkiem sporo możliwości, to czasem potrzebne są nam aplikacje do kreatywnych zadań specjalnych. Jakie to zadania? Moje social media zalały ostatnio zdjęcia przerobione na rysunki. Takiego filtru nie ma jeszcze nawet na instagramie – jak w takim razie powstały? Inny przykład – zdjęcia z pięknymi efektami świetlnymi. Jak Ci ludzie to robią że potrafią zrobić tak niesamowicie oświetlone zdjęcia? Odpowiedzią może być albo niesamowite wyczucie chwili albo… odpowiednia aplikacja.

1.Prisma – czyli jak przerobić zdjęcie na rysunek? 

Jak zedytować nasze zdjęcia tak aby wyglądały jak z komiksu? Odpowiedź jest prosta – wystarczy zainstalować aplikację Prisma, która w sekundę zmieni nasze zdjęcia w prawdziwe działa sztuki. Do wyboru mamy całą masę filtrów, które potrafią zupełnie zmienić charakter naszego zdjęcia. Moje ulubione filtry to Udnie, Light summer reading, i Roy. Intensywność filtra zmieniamy przesuwając palcem po zdjęciu w linii poziomej.

Aplikacja jest dostępna póki co tylko dla posiadaczy iphone’ów.

jak przerobić zdjęcie na obrazek jak zmieniać obrazki w rysunki jak przerobić zdjęcie na rysunek jak przerobić zdjęcie na rysunek najlepsze alikacje do obróbki zdjęć na telefonie

(kliknij zdjęcie żeby powiększyć)

2.LD – czyli efekt LD pod kontrolą 

Uwielbiam klimatyczne zdjęcia, wypełnione pięknym, nieco rozproszonym bocznym światłem. Kto by pomyślał że taki efekt na zdjęciach można osiągnąć za pomocą aplikacji, która nazywa się LD (od ang. lens distortions czyli zniekształcenia soczewki). Aplikacja nawet w wersji darmowej umożliwia nam zabawę kilkoma typami efektów zniekształceń soczewki, która nadają zdjęciom szczególnego, nieco romantycznego klimatu. I o ile tego typu zabawy nie sprawdzą się jako stały element naszych zdjęć np. na instagramie, to od czasu do czasu można urozmaicić zdjęcia efektem LD.

Aplikacja LD również jest dostępna póki co tylko dla posiadaczy iphone’ów.

jak dodać efekty świetlne do zdjęcia

 

3. Pixlr – dodawanie tekstów do zdjęć bez “znaków wodnych” 

Na koniec parę słów o aplikacji Pixlr. Pixlr znany był mi dotychczas bardziej jako narzędzie webowe. Jednak okazuje się, że narzędzie wraz ze wszelkimi funkcjonalnościami funkcjonuje również jako aplikacja. Mamy w niej do dyspozycji naprawdę potężną paletę filtrów, zniekształceń soczewek oraz szereg mniej lub bardziej zaawansowanych narzędzi do edycji zdjęć. Co ważne – w aplikacji mamy też możliwość dodawania tekstów. Narzędzie jest darmowe, i nie zostawia przy zapisie tak zwanych “watermark” czyli znaków wodnych z nazwą aplikacji. Myślę że warto rozważyć jej instalację choćby po to, żeby móc dodać szybko z poziomu telefonu podpis do zdjęć udostępnianych w social mediach.

Aplikacja jest dostępna zarówno dla posiadaczy iphonów jak urządzeń opartych o system android.

jak dodac tekst do zdjęć bez znaków wodnych

Ciekawa jestem, która aplikacja jest dla Ciebie najbardziej użyteczna? A może znasz jeszcze jakieś inne kreatywne aplikacje do zadań specjalnych? Jeśli masz ochotę podziel się informacją o nich w komentarzu. Ciągle pojawiają się nowe aplikacje które mają nowe interesujące funkcje, ale w tym natłoku trudno wyłapać te naprawdę interesujące.

 

Ściskam
Ola | @wild.rocks

Cześć!

Jestem Ola a to mój “dziki” blog Wild Rocks

Rozgość się wygodnie bo możliwe, że spędzisz tu całkiem sporo czasu – na blogu znajdziesz sporo artykułów na temat Instagrama ale też dużo darmowych materiałów do pobrania – w tym plannery, tapety na telefon czy kalendarz do druku na 2019 rok.

Bywam też w różnych innych miejscach w sieci, ale najczęściej spotkasz mnie na Instagramie

ODWIEDŹ MNIE NA INSTAGRAMIE

Wild rocks blog o instagramie

  • Aleksandra Błaszczak

    Genialne aplikacje – dzięki za przydatny wpis!

  • Prisma jest także dostępna dla Androidowców 🙂