jak pokonac kryzys tworczy w blogowaniu
Processed with VSCO with s2 preset

Kreatywność – jak pokonać kryzys twórczy

Wena wyszła po mleko, ale do tej pory nie wróciła? Kreatywność omija Twoje biurko szerokim łukiem?Wygląda na to, że dopadł Cię kryzys twórczy.

W liceum chodziłam do klasy plastycznej. Z jednej strony uwielbiałam malować. To uczucie, gdy robota pali Ci się w rękach, gdy malujesz z pasją, a to co tworzysz zaczyna wyglądać coraz lepiej. Ile w tym było ognia!

Ale bywały takie dni, kiedy weny nie było. Obraz siedział we mnie, a ja czułam się jak kobieta w ciąży, która nie może urodzić – miotałam się, łaziłam po pokoju, przysiadałam na łóżku, znowu wstawałam, zaglądałam do lodówki. Ale wena i tak nie chciała przyjść. Gdzie się podziała cała moja kreatywność?

Podobnie mam teraz z blogowaniem. Czasem piszę, a klawiatura nie nadąża za palcami. Ale czasami jest taki dzień, że znowu zaczynam łazić po pokoju. Nie znoszę takich dni.

Kryzys twórczy w blogowaniu

Nasze blogi są niby odskocznią od pracy, ale w pewnym momencie same w sobie stają się trochę taką pracą.

Proces twórczy staje się tylko jedną z długiej listy rzeczy do zrobienia przy blogu: posty na FB, zdjęcie na insta, promocja tekstu, komentarze, linki pod postami na grupach… Trochę brakuje tu już miejsca na kreatywność.

Jednocześnie trzeba utrzymać „jakiś” poziom i ”jakąś” liczbę postów. Więc piszemy, piszemy i piszemy kolejne posty.

W efekcie nie wiedzieć kiedy wpadamy w blogową rutynę.

A kiedy pojawia się blogowa rutyna to za chwilę możesz usłyszeć pukanie do drzwi. Masz gościa – do Twojego domu zawitał kryzys twórczy.

cwiczenia z kreatywnosc jak pokonac kryzys tworczy w blogowaniu

Kreatywność w ćwiczeniach – czyli jak pokonać kryzys twórczy

Co zatem proponuję? Ćwiczenia z kreatywności.

Powiesz że nie masz czasu na takie bzdury? OK.

Zwykle wystarczy 5 minut, żeby rozgrzać nasze szare komórki i zagonić je do myślenia poza schematami.

A ile czasu straciłaś nie mogąc się zabrać do napisania tekstu, patrząc w sufit, scrollując FB “w poszukiwaniu inspiracji”?

Zajrzyj do Dzikiej Grupy i zrób ćwiczenie z kreatywności (ćwiczenia znajdziesz pod hashtagiem #DzikoKreatywnie). Możesz się zdziwić jak skoczy Ci poziom kreatywności 😉

IDŹ PRECZ KRYZYSIE TWÓRCZY!

Jeśli jesteś już członkiem grupy – zobacz od razu pierwszego posta z ćwiczeniami z kreatywności

A tymczasem, do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks

Inne teksty na Instagramie które mogą Cię zainteresować:

kreatywność

kreatywność

kreatywność

[mailmunch-form id=”440553″]

kreatywnosc kryy tworczy jak byc bardziej kreatywnym

 • Anna Szlosek

  Też mnie dotyczy ten problem, spróbuję z tym cwiczeniem 🙂

 • To prawda, że taka niemoc twórcza czasem się zdarza 🙂 Mi w pokonaniu tego kryzysu pomaga odpoczynek. Wiem, że jeśli mam presję czasu i jeszcze jestem zmęczona to niewiele z wyjdzie z kreatywności :))

 • Mi się przytrafiła wczoraj…wpadłem na pomysł artykułu i zacząłem pisać…im więcej słów nakreśliłem tym więcej razy zacząłem przestawiać zdania. Teraz artykuł nie jest skończony a w dodatku jest w strzępach. Wczoraj stwierdziłem, że działanie na siłę nie ma sensu i lepiej odejść na bok i dać temu chwile poleżeć. Jak pył walki opadnie to wezmę go z zaskoczenia i dokończę dzieło 🙂

 • Mnie dopadł taki kryzys twórczy w zeszłym miesiącu. Trochę odpuściłam, odpoczęłam i jak na razie powoli wracam do normalnego trybu 🙂 Ciekawe na jak długo 🙂
  Zajrzę na grupę i spróbuję 🙂

 • Dzika Grupa! Muszę w niej być!

 • WOW! Wspaniały blog! Jestem pod ogromnym wrażeniem i z pewnością będę go odwiedzać regularnie! Co do kryzysu twórczego to niestety znamy się nie od dziś i często mnie koleś nawiedzał. Staram sie jednak korzystać z momentów, kiedy uda mi sie go “wykopać” i piszę wtedy jak szalona 😀

 • Moim sposobem jest przeczekać 😉 Bo ja z tych, co do tworzenia potrzebują kapryśnych przypływów weny 🙂