“Pomocniki Instagramerki” – hashtagi, konta repostujące i inspiracje

Chciałabyś zwiększyć zasięgi na Instagramie i docierać do nowych obserwujących? Wiesz, że powinnaś lepiej dobierać hashtagi, ale jakoś tak się składa, że nigdy nie masz czasu ich wyszukać? Chciałabyś zacząć korzystać z kont repostujących, ale nie masz głowy do tego żeby je sobie wyszukać? Nie masz pomysłów na zdjęcia? To świetnie się składa, że tu trafiłaś, bo mam dla Ciebie świetnie rozwiązanie: “Pomocniki Instagramerki” w których znajdziesz  gotowe zestawy hashtagów, listę kont repostujących i inspiracje do robienia ciekawszych zdjęć na Insta. A wszystko zebrane tematycznie, i opakowane w zgrabnego eBooka. 

 „Pomocnik Instagramerki” to odpowiedź na jeden z podstawowych problemów użytkowników Instagrama: brak czasu. Brak czasu na to żeby zagłębiać się w to wszystko, szukać odpowiednich, tematycznych hashtagów czy robić pogłębiony research w swojej kategorii.

Sama doskonale to rozumiem, bo w wielu przypadkach ja też nie mam czasu przekopywać się przez pół Internetu – niby znam teorię, ale doba ma tylko 24h a ja nie mam czasu zajmować się wszystkim. Dlatego czasem wolę korzystać z gotowych rozwiązań.

I dlatego właśnie stworzyłam “Pomocniki Instagramerki“, z myślą o Dziewczynach, które znają teorię jak zwiększyć zasięgi na Instagramie, ale po prostu nie mają czasu wdrożyć jej w życie.

Co znajdziesz w “Pomocnikach Instagramerki”? 

Co znajdziesz w “Pomocnikach Instagramerki“?

  • ręcznie wyszukane zestawy tematycznych hashtagów w języku angielskim (z podziałem na liczbę użyć: 10-100 tys, 100-250 tys, 250 tys.- 750 tys)
  • zestawy hashtagów w języku polskim (poza kategorią “Flatlay”),
  • przykłady zbanowanych hashtagów z danej kategorii,
  • konta repostujących z danej kategorii (głównie konta zagraniczne),
  • inspirujące konta z Polski i zza granicy z danej kategorii,
  • instrukcja korzystania z hashtagów i kont repostujących,
  • sprytne wskazówki i ćwiczenia do wdrożenia „od zaraz”.

Dzięki „Pomocnikom” zaczniesz tworzyć ciekawszy content, zwiększysz zasięgi na Instagramie i dotrzesz do nowych obserwujących. 

Jak powstawały „Pomocniki Instagramerki”? 

Prototypem „Pomocników…” był Darmowy Insta Poradnik, który powstał jeszcze w marcu 2018 roku.

Insta Poradnik miał być narzędziem, które pozwala w prosty sposób przejść przez proces wymyślania, tworzenia i planowania zdjęć. Chciałam pomóc Dziewczynom uporządkować instagramowy chaos – dać narzędzie, które pomogłoby im zacząć bardziej świadomie tworzyć treści na Insta, a docelowo również zwiększyć zasięgi na Instagramie.

Jednak szybko zdałam sobie sprawę, że to nie wystarczy. Że szukanie hashtagów to dla Dziewczyn mordęga, na którą nie mają czasu. Przez to ich zdjęcia, choćby były super ciekawe, nie docierają do właściwych ludzi. Dlatego w kwietniu 2018 roku dodałam do Insta Poradnika zestawy hashtagów w 10 kategoriach, z podziałem na widełki. Do tej pory pamiętam jak się spinałam, żeby to ogarnąć przed wyjazdem na majówkę. 2 w nocy, a ja ustawiam wysyłkę maila. Szaleństwo!

Po jakimś czasie zaczęłam dostawać sygnały od Dziewczyn, że Insta Poradnik naprawdę działa. że pomógł im ruszyć z miejsca, że nigdy wcześniej nie miały takich zasięgów jak teraz. To duża satysfakcja widzieć, że Twój produkt pomaga tylu ludziom w Polsce i zagranicą (co bardziej zmotywowani zagraniczni obserwatorzy pobierali Insta Poradnik i tłumaczyli go sobie z pomocą Google translate).

Rozwiązuj problemy

W miedzy czasie na rynku pojawiły się dwa ebooki o Instagramie. To dobrze, bo poziom naszej wiedzy na temat Instagrama zaczął rosnąć. Zaczęliśmy wychodzić poza zabawy “follow4follow” czy kupowanie fejkowych followersów, jednak znów pojawiła się luka – w ebookach można było znaleźć informacje na temat strategii, hashtagów czy kont repostujących – ale wiele osób poprzestawało na samej wiedzy, nie mając czasu na tworzenie własnych zestawów czy szukanie kont repostujących.

Idź tam gdzie jest “ból”, rozwiązuj realne problemy użytkowników – tego wszystkiego uczyłam się na codzień jako specjalista od User Experience w warszawskich korporacjach, i teraz postanowiłam wdrożyć to w życie. Mając świadomość, że Insta Poradnik i zawarte w nim hashtagi dają realne efekty postanowiłam stworzyć produkt, który uśmierzałby ten ból – i tak powstał pomysł na “Pomocniki Instagramerki”.

Pierwotnie chciałam go nazwać “Niezbędnikiem”. Ale prawda jest taka że to nie jest żaden “Niezbędnik”. To pomoc, wsparcie jeśli nie masz czasu. Ale czy rzeczywiście jest to coś niezbędnego? Uwielbiam mój produkt i sama z niego korzystam, ale da się przecież bez niego żyć. W końcu czy nie można samemu znaleźć tych wszystkich hashtagów i kont repostujących?

Można.

Co więcej, zrobiłam krok dalej i we wpisie Strategia rozwoju na Instagramie bardzo dokładnie opisałam jak samemu znaleźć hashtagi i konta repostujące.

Ale z myślą o tych wszystkich, którzy nie mają czasu samemu szukać hashtagów czy kont repostujących, stworzyłam “Pomocniki”.

Czy Twój produkt musza kupić wszyscy? 

Dlaczego to zrobiłam? Dlaczego opisałam krok po kroku jak wyszukać hashtagi czy  konta repostujące? Bo nie chciałam żeby “Pomocniki” kupowali wszyscy. Chciałam żeby kupowały go przede wszystkim te osoby dla których go stworzyłam.

Uwierz lub nie, ale nie chodzi o to, żeby Twój produkt kupowali wszyscy, tylko ci, którym ma szansę realnie pomóc. To najlepsza droga do zadowolonych klientów (tego nauczyłam się od mojej “mentorki”, Marie Forleo). Oczywiście – wciąż się uczę – na przykład tego, że ludzie nie czytają mi w myślach i niektóre rzeczy trzeba napisać wprost. Albo tego że nie da się zrobić wszystkiego i czasem trzeba wybierać. Ale najważniejsze, że jednak się uczę, a nie stoję w miejscu.

Inna dobra rada to “poznaj swoich klientów”. Ja bardzo dokładnie wiedziałam dla kogo tworzę ten produkt, i właśnie dlatego mogłam go zrobić – bo wiedziałam gdzie jest ten “ból”. Rozmawiając z dziewczynami na Insta często słyszałam, że nie mają czasu szukać hashtagów, że nie mają do tego głowy.

Jednocześnie chciałam, żeby “Pomocniki” były rozwiązaniem, które idzie krok dalej. Nawet najlepsza strategia nie da rady, jeśli zdjęcia będą do kitu. Ale z drugiej strony, nawet najlepsze zdjęcie bez wsparcia odpowiednich hashtagów nie będzie miało szansy przebić się na Insta.

content + zasięg

Dlatego w “Pomocnikach” połączyłam elementy, które uważałam za strategiczne dla rozwoju konta na Instagramie: inspiracje, hashtagi i konta repostujące.

Wszystkie materiały wyszukałam ręcznie, uwzględniając różne czynniki. Tak, znam narzędzia do automatycznego wyszukiwania hashtagów, ale to co z siebie wypluwały było często bardzo generyczne. A mi zależało mi na tym, żeby to były hashtagi których używają prawdziwi ludzie, a nie automaty. Hashtagi wokół których zbiera się prawdziwa społeczność – i która może stać się również częścią Twojej społeczności.

Przygotowanie tych materiałów kosztowało mnie dużo czasu i energii, ale wiem że było warto. Zbieram wszystkie pozytywne opinie od Dziewczyn, które korzystają z “Pomocnika” i są zadowolone. Trzymam je sobie na czarną godzinę kiedy jestem zmęczona czy przytłoczona nadmiarem obowiązków.

I tak – dzięki dobrze dobranym hashtagom można naprawdę zwiększyć zasięgi, a co za tym idzie, dotrzeć do nowych obserwujących. Zresztą, popatrzmy na cyferki – cyferki nie kłamią:

jak zwiekszyc zasięgi na Instagramie
jak zwiekszyć zasięgi na Instagramie
Strategia rozwoju konta na Instagramie

Oczywiście zasięgi na Instagramie to jedno, a  to czy ludzie do których dotrzemy zostaną z nami na dłużej to drugie. Tutaj dużo zależy od tego, czy nasze konto wyda im się wystarczająco interesujące – ale to już inna historia, nad którą pracujemy w kursie Insta Metamorfoza.

Podsumowanie 

Czy pojawią się kolejne “Pomocniki”? Możliwe że tak, ale ja sama potrzebuję na razie odpocząć od tego tematu. Dlatego na tapetę wrócił kurs Insta Metamorfoza nad którym pracowałam zeszłego lata, i który już w maju powinien trafić do sprzedaży.

Nawiasem mówiąc – jeśli jesteś nim zainteresowana to radzę Ci zapisać się na listę oczekujących (zrobisz to klikając TUTAJ). W pierwszej edycji kurs będzie miał limitowaną liczbę miejsc, a o starcie sprzedaży w pierwszej kolejności dowiedzą się osoby zapisane na listę zainteresowanych. W zeszłym roku kurs wyprzedawał się średnio w ciągu godziny, wiec lepiej nie ryzykować 😉 

I cóż – to by było na tyle.

A tymczasem do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks

 

Inne artykuły o Instagramie na blogu Wild Rocks, które mogą Cię zainteresować:

Zasięgi na Instagramie

zasięgi na Instagramie

Zasięgi na Instagramie