Co to jest “Projekt Łania” + karta pomiarów do pobrania

 

Wiecie, że do nowego roku zostało troszkę mniej niż 50 dni?

To niesamowite, ale do Nowego Roku zostało troszkę mniej niż 50 dni. Trudno powiedzieć czy to dużo czy mało czasu. Ale napewno jest to super moment żeby zacząć już teraz pracę nad sobą – żeby w Nowy Rok wejść z nieco mniejszym “bagażem” 😉 Zresztą – każdy dzień jest idealny żeby coś zmienić.

Dlaczego kobiety nie chudną?

Ponoć to co gubi nas kobiety przy próbach schudnięcia to właśnie brak dyscypliny i szukanie ciągle nowych rozwiązań (i drogi na skróty!). Właśnie dlatego z odchudzaniem lepiej radzą sobie mężczyźni. Jeśli facet usłyszy od kolegi, że schudnie jedząc ryż z kurczakiem, to on będzie jadł ten ryż z kurczakiem tak długo aż schudnie. Natomiast kobieta nie widząc szybkich efektów zaraz zacznie kombinować – a to jedna dieta, a to zaraz inna. Ćwiczenia takie, ćwiczenia owakie. W efekcie mężczyzna chudnie, a my dalej gonimy własny ogon coraz grubsze i coraz bardziej nieszczęśliwe.

Narzędzia typu plannery czy kalendarze pomagają nam osiągnąć sukces. Określić cel i środki, które ten cel pomogą nam zrealizować. Pomagają nam też trzymać się konkretnego planu.

Dlatego aby wytrwać w swoim postanowieniu dłużej niż od poniedziałku do środy postanowiłam stworzyć swój własny fitness planner, w którym mogłabym zaplanować mój mały sukces. Tak powstał “Projekt Łania”.

Skąd się wzięła nazwa “Projekt Łania”

Tworząc materiały do fitness plannera natknęłam się w swoich zasobach na grafikę z jelonkiem. Bezwiednie sięgnęłam po niego i umieściłam na jednym z projektów. Pracując nad grafiką nie zauważyłam gdy od tyłu podeszła do mnie Ewa (która notabene prowadzi fanastycznego bloga ewokracja.pl):

– O proszę, Projekt Łania!
– Słucham?
– Masz swój Projekt Łania! Pamiętasz? Opowiadałaś mi kiedyś o tym. Myślałam, że zrobiłaś to specjalnie

Nasze wiosenne plany dotyczące zmiany sylwetki nazywałyśmy razem z dziewczynami żartobliwie „Projekt Łania”. Dlaczego? Bo pod wpływem naszych radosnych diet, zabiegów kosmetycznych i fitnessów miałyśmy wyjść latem na plażę piękne niczym łania na leśnej polanie.

“Projekt Łania” – czy to nie jest idealna nazwa dla fitness plannera?

Co składa się na Fitness planner “Projekt Łania”

Na mój fitness planner składają się:

  • karty efektów (wykres, punkty kontrolne, pomiary ciała)
  • karta plannera ćwiczeń – czyli właściwy fitness planner
  • karta pozwalająca mierzyć liczbę wypitych szklanek wody
  • karta z notatkami
  • karta pozwalająca doprecyzować nasz cel oraz określić jaka czeka nas za to nagroda!

Pamiętaj – nie musisz drukować wszystkich stron – możesz wydrukować tylko te których rzeczywiście potrzebujesz.

darmowy-fitness-planner

Karta do zapisywania swoich efektów w odchudzaniu

Waga to kapryśna bestia, i żeby nie tracić ducha w trakcie odchudzania warto już teraz:
1. zrobić sobie zdjęcie całej sylwetki ciała
2. zrobić pomiary newralgicznych punktów (żeby potem nie zgadywać po pasku czy i ile się schudło)

Żeby ułatwić Wam zadanie nr 2 podrzucam Fitness planner do pobrania za darmo – znajdziecie w nim między innymi właśnie kartę do zapisywania pomiarów ciała.

Pobierz fitness planner

POBIERAM

Ważne!

Mam nadzieję, że przygotowany przeze mnie fitness planner spełni swoją rolę i pomoże Ci w realizacji Twoich celów. Pamiętaj jednak – zaczynając przygodę z plannerem nie bierz na siebie zbyt wiele. Zacznij od czegoś małego – np. zaplanuj sobie ćwiczenia fizyczne co drugi dzień – i koniecznie zaznacz je sobie w kalendarzu/fitness plannerze. Zdziwisz się jak bardzo taka mała deklaracja na papierze potrafi być motywująca! Najważniejsze jest jednak to abyś się nie śpieszyła – i dała sobie czas na zmiany. Jeśli chcesz wyrobić sobie nowe i trwałe nawyki przeczytaj koniecznie TEN ARTYKUŁ.

A tymczasem, do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks