Konta repostujące na Instagramie – do czego służą i jak je znaleźć

Czy słyszałaś kiedyś o czymś takim jak konta repostujące? Nie? W takim koniecznie przeczytaj ten tekst, bo konta repostujące to świetny sposób na dotarcie do użytkowników zainteresowanych określoną tematyką zdjęć, a tym samym rozwój Twojego konta na Instagramie.  

Co to są konta repostujące 

Konta repostujące to takie konta, które udostępniają u siebie zdjęcia innych użytkowników. Z reguły są związane z jakąś określoną tematyką, motywem czy estetyką.

Jak konta repostujące mogą Ci pomóc w rozwoju Twojego konta na Instagramie? 

Konta repostujące to świetne źródło dotarcia do twoich potencjalnych nowych obserwujących, ponieważ skupiają wokół siebie ludzi zainteresowanych określoną tematyką zdjęć. Jeśli więc takie konto udostępni Twoje zdjęcie, to Ty docierasz ze swoim zdjęciem do ludzi którzy lubią określony rodzaj i tematykę zdjęć. W skrócie – taki repost działa jak dobrze stargetowana reklama.

Jak zostać udostepnionym przez konto repostujące? 

Warunki udostępnieniea zdjęcia są zwykle opisane w BIO konta repostującego.

Konta repostujące w większości wymagają użycia określonego hashtagu i/lub oznaczenia profilu na zdjęciu. Trudno się dziwić – w ten sposób chronią się przed ewentualnymi roszczeniami. Oczywiście nijak ma się to do praw autorskich, ale instagramowa etykieta przyjmuje, że jeśli oznaczasz kogoś na swoim zdjęciu albo używasz określonego hashtagu, to wyrażasz tym samym zgodę na udostępnienie zdjęcia.

Jednak spełnienie tego warunku to tak naprawdę dopiero wstęp – koniec końców najważniejsze są jednak ciekawe, dobre jakościowo zdjęcia, które wyróżniają się na tle innych zdjęć.

Jak szukać kont repostujących? 

Jak znaleźć konta repostujące na Instagramie

  1. Sprawdź w wyszukiwarce – wpisz frazę związaną z Twoją tematyką zdjęć i sprawdzaj jakie konta pojawią się w wynikach wyszukiwania;
  2. Sprawdź jakie konta oznaczają na swoich zdjęciach inni twórcy (niestety, jest to coraz trudniejsze, bo wiele kont ukrywa konta repostujace nakładając tagi jeden na drugim);
  3. Sprawdź na jakich zdjęciach są oznaczani inni instagramerzy z Twojej kategorii
  4. Jeśli uda Ci się znaleźć konta repostujące z Twojej tematyki, drąż temat dalej i sprawdź jakie konta o podobnej tematyce podpowie Ci Instagram; wśród nich znajdziesz prawdopodobnie więcej kont repostujących z danej tematyki

Niestety, to dopiero wstępny research bo musisz jeszcze zweryfikować czy konta które znajdziesz rzeczywiście grają “fair”.

Na co zwracać uwagę szukając kont repostujących na Instagramie? 

Szukając kont repostujących przede wszystkim zwracaj uwagę, w jaki sposób dane konta repostują zdjęcia. Czy profile których zdjęcia są udostępniane są wymienione w opisie zdjęcia? I to nie na samym końcu, albo w gąszczu hashtagów, ale w tekście głównym, wraz z jasną informacją kto jest autorem zdjęcia.

Konta repostujące na Instagramie –  Podsumowanie 

Mam nadzieję, że w tym tekście znalazłaś wszystkie potrzebne infomracje na temat tego czym są konta repostujące i jak je znaleźć. Jeśli coś jest jeszcze niejasne, to zadaj swoje pytanie w komentarzu.

A tymczasem, do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks

Inne artykuły o Instagramie na blogu Wild Rocks, które mogą Cię zainteresować:

Konta repostujące

Konta repostujące

Konta repostujące

Jeśli jesteś ciekawa czym są konta repostujące na Instagramie i jak możesz wykorzystać je do rozwoju swojego konta, koniecznie przeczytaj tekst: “Konta repostujące na Instagramie – do czego służą i jak je znaleźć”.