Małe rozwiązania, które przynoszą duże efekty

Kiedyś myślałam, że żeby odnieść sukces trzeba się narobić. Urobić po łokcie. Wypruć sobie żyły.
Wierzyłam, że dopiero wtedy gdy nasz sukces zrosi pot ciężkiej pracy, to wtedy nasz sukces będzie coś warty. I dopiero wtedy możemy odpocząć.

Czy musisz dużo pracować żeby mieć “duże” efekty?

Pracowałam dużo i ciężko. W krytycznym momencie pracowałam jednocześnie w serwisie internetowym, w knajpie za barem i robiłam fuchy przygotowując prezentacje w power poincie (plusem jest to, że tak się wtedy „przepaliłam”, że aż rzuciłam moje ukochane papieroski).

Wracając jednak do mojej wiary w ciężką pracę – dziś myślę, że byłam w bardzo grubym błędzie. Albo raczej – że moje podejście było mało mądre. Nie sztuką jest dużo pracować – sztuką jest mieć duże efekty.

jak osiagac lepsze efekty na blogu gdy nie mam czasu na pisanie

Duże efekty małym nakładem sił 

Pewnie nie raz zastanawiałaś się jak osiągać lepsze efekty na blogu nie mając aż tak wiele czasu na blogowanie? Ja też tak mam – pracuję na etacie, mam faceta, życie, psa… Uwielbiam blogowanie, ale nie jestem w stanie poświęcać mu tyle czasu ile bym chciała. Nie rzucę pracy na etacie żeby prowadzić bloga. Jednocześnie jednak chcę żeby ten blog wyglądał fajnie. Żeby działał. Żeby odwiedzali go ludzie – bo przecież to dla nich koniec końców piszemy nasze blogi, prawda?

Dlatego szukam bardziej efektywnych rozwiązań, które pomagają mi osiągać lepsze efekty.  

O co właściwie chodzi? Już śpieszę z przykładem – jeśli nie masz spektakularnych zasobów (czas/pieniądze), to musisz szukać rozwiązań, które w jakiś sposób zrekompensują te braki. Powiedzmy, że Twoim problemem jest brak pieniędzy na reklamę na FB. Jednocześnie wiesz jednak, że dobry blog powinien mieć dużą społeczność na FB – w końcu aby przyciągnąć reklamodawców musisz być w stanie pochwalić się cyferkami. Jak wyjść z tego impasu?

Przy zapisie na newsletter dodaj opcję polubienia Twojego bloga. O tak:

1. Polub WILD ROCKS na Facebooku:

2. Zapisz się na Newsletter:

[mc4wp_form id=”396″]
 
jak zrobic piekny naglowek na bloga

Nie wygląda to zbyt skomplikowanie, co? A jest niesamowicie skuteczne.

Jakich narzędzi użyłam żeby skonstruować ten zapis na newsletter?

Jeśli dodatkowo połączysz to z jakimiś wartościowymi materiałami do pobrania, efekt będzie jeszcze lepszy – bo Czytelnik chętniej skorzysta z tej opcji (sprawdź też LISTĘ 50 INSPIRACJI NA MATERIAŁY DO POBRANIA)

Proste, prawda?

A tymczasem, do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks

 

Inne wpisy które mogą Cię zainteresować:

[mailmunch-form id=”440553″]

jak mniej pracować i osiagac przy tym lepsze efekty

 • Bardzo dobry pomysł z uruchomieniem takiej grupy! Ankieta wypełniona czekam zatem na efekty! 😉

 • Bardzo fajny trick , nie wiem, czemu wcześniej nie wpadłam na niego – takie proste sposoby są świetne ! Powiedz mi tylko w kwestii czysto technicznej – czy kod umieszczam po prostu w tekście czy jeszcze dodatkowo w jakiejś sekcji na stronie ? Niby wiedziałam, że jest taka opcja (nie raz ją widziałam ), ale jakoś nie mam u siebie 🙂 Dziękuję za inspirację :))

 • Pingback: #DzikoDobry Styczeń + link party! - Wild Rocks()

 • Ciekawe! : )

 • Tak czasami mam przy pisaniu książek, że są chwile, gdy przeraża mnie, jak wiele pracy przede mną, a potem zaczynam pisać i dalej samo idzie 😉

 • Pomysł z grupą jest super 🙂 A co do dużego nakładu pracy, to fajnie by było znaleźć taki sposób, aby z mniejszego nakładu pracy mieć świetne efekty. Ja na razie takiego sposobu nie znalazłam.

 • Pingback: Jak i gdzie promować bloga + planner promocji posta - Wild Rocks()

 • Na nieszczęście jestem tym typem człowieka, co jak się nie narobi, przepali mózgu kofeiną, nikotyną, co nie zarwie tysiąca i jednej nocy i wreszcie nie wynarzeka się na śmierć to satysfakcji ani efektów nie odczuje. Wciąż powtarzam, że ciężko jest żyć lekko, a w zasadzie to z całego serca pragnę w to wierzyć, bo znaczyłoby to, że idę słuszną drogą. Oczywiście nie idę, ale dobra ilzuja ułatwia życie.
  Rewolucji nie oczekuję, ale powolne ewoluowanie ze smaczkami z Twojego wpisu, jak najbardziej na tak.

 • Pingback: Jak udostępniać darmowe materiały na blogu - Wild Rocks()

 • Pingback: Ola z bloga Wild Rocks - Dziko Sprytne Blogowanie()