Jak zaplanować siatkę zdjęć na Instagramie? Poznaj aplikacje do planowania siatki zdjęć

Spontaniczność jest super (zwłaszcza gdy w grę wchodzą romantyczne kolacje), ale na Instagramie naprawdę warto z wyprzedzeniem myśleć o tym jakie zdjęcia opublikujemy, i czy będą potem do siebie pasować wizualnie. Dlatego dzisiejszy tekst będzie o tym jak mieć spójne konto na Instagramie i jak zadbać o planowanie siatki zdjęć dzięki odpowiednim aplikacjom.

Spójność czy naturalność na Instagramie?

Czy warto dbać o spójne konto na Instagramie? Może jednak lepiej postawić na konto “naturalne” i iść na żywioł? Jedno i drugie podejście ma swoich zwolenników. Osobiście opowiadam się jednak za tym pierwszym.

Na luksus konta “naturalnego” mogą sobie pozwolić osoby których ludzie będą obserwować nie za ich zdolności fotograficzna, a za osobowość. Innymi słowy – musisz wykazywać się gdzieś indziej aby ludzie chcieli Cię obserwować na instagramie jeśli nie robisz super zdjęć.

 

jak mieć spójne konto na Instagramie wild rocks

Warto zadbać aby ta siatka była naprawdę atrakcyjna wizualnie

Jeśli bycie charyzmatycznym celebrytą to nie jest Twój “kejs” to może jednak warto przyłożyć się trochę i jednak zwalczyć o to, żeby ludzie chcieli obserwować Twój profil na Insta?

Pierwszym krokiem który warto wykonać to zadbać o spójność na Instagramie. Czemu? Bo wchodząc na czyjeś konto widzimy najpierw siatkę 6-9 zdjęć.

Łatwo powiedzieć, ale jak to ogarnąć? Jak np. zadbać o to żeby zdjęcia które publikujemy pasowały do siebie nawzajem?

Jak planować układ zdjęć aby mieć spójne konto na Instagramie?

Najlepsze co wymyślono w tym temacie to aplikacje, które pozwalają za pomocą funkcji “drag and drop” swobodnie przemieszczać nasze zdjęcia. Dzięki temu mamy możliwość przetestowania różnych ustawień i konfiguracji zdjęć, imitując jednocześnie wygląd siatki na Instagramie.

Możemy więc sprawdzić czy dane zdjęcia będą w przyszłości dobrze obok siebie wyglądać – co jest naprawdę ważne jeśli chcemy aby nasz Instagram był przyjemny dla oka.

Aż wstyd się przyznać, ale miałam kiedyś takie “robocze” konto na Instagramie na którym testowałam układ siatki. Zabawy z tym było całkiem sporo bo mogłam przetestować tylko jedno zdjęcie  – publikując je, i usuwając, i publikując kolejne – aż w końcu znalazłam takie które ładnie wyglądało obok pozostałych.  

Aplikacje dzięki którym można zaplanować wygląd siatki na Instagramie

Oczywiście można to było robić łatwiej, szybciej i efektywniej – ale o tym dowiedziałam się dopiero kiedy odkryłam właściwe aplikacje takie jak PLANN, czy Planoly

jak miec spojne konto na instagramie aplikacje

Szybka instrukcja obsługi jak zaplanować naszą siatkę na Instagramie

  • ściągamy na telefon stosowną aplikację (PLANN, Planoly, Later),
  • ładujemy do niej ładne zdjęcia,
  • przesuwając zdjęcia plauchem sprawdzamy jak będą wyglądać obok siebie (funkcja drag&drop)

Ściskam,

Aleksandra

Inne wpisy które mogą Ci się przydać:

Nie obserwujesz mnie jeszcze na Instagramie? Zmieńmy to!

Poradnik jak zacząć rozwijać konto na Instagramie

POBIERZ DARMOWY
INSTA PORADNIK

Pobierz #DzikoDobry Insta Poradnik
i zacznij rozwijać swój Instagram.

W poradniku znajdziesz bardzo konkretne ćwiczenia i wskazówki, które pomogą Ci ruszyć z miejsca i zacząć osiągać sukcesy na Instagramie.
  • może dzięki temu w końcu zapanuję nad swoim Instagramowym profilem …

  • Jak już kiedyś pisałam muszę wprowadzić parę zmian na swoim koncie na IG, bo jak na razie mój profil nie jest zbyt spójny. To jeden z moich wakacyjnych planów.

  • Takiej aplikacji mi brakowało. Dopiero zaczynam z instagramem i jeszcze nie mam na niego pomysłu 🙂

  • Pingback: Lipiec 2017 - podsumowanie miesiąca - Blog lifestylowy: Dom na obcasach()

  • Tak bardzo potrzebowałam przeczytać ten wpis! Niby wiedziałam, że warto zaplanować swoje zdjęcia z wyprzedzeniem, ale wizja naturalnego, spontanicznego konta też kusiła. Ale przekonałaś mnie, bez dwóch zdań. PLANN właśnie zainstalowałam na swoim telefonie:)