Jak zaplanować siatkę zdjęć na Instagramie? Poznaj aplikacje do układania zdjęć na Insta

Spontaniczność jest super (zwłaszcza gdy w grę wchodzą romantyczne kolacje), ale na Instagramie naprawdę warto z wyprzedzeniem myśleć o tym jakie zdjęcia opublikujemy, i czy będą potem do siebie pasować wizualnie. Dlatego w dzisiejszym tekście pokażę Ci moją ulubioną aplikację do planowania siatki zdjęć na Instagramie.

Spójne konto na Instagramie zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest przemyślane planowanie siatki zdjęć, tak aby poszczególne zdjęcia wyglądały obok siebie ciekawie, i nie wchodziły sobie w paradę.

Czemu? Już tłumaczę.

Planowanie siatki zdjęć. Spójność czy naturalność na Instagramie? 

Czy warto w ogóle dbać o spójne konto na Instagramie? Może jednak lepiej postawić na konto “surowe” i iść na żywioł? Jedno i drugie podejście ma swoich zwolenników.

Osobiście opowiadam się jednak za tym pierwszym.

Na luksus konta “surowego” mogą sobie pozwolić osoby których ludzie będą obserwować nie za ich zdolności fotograficzna, a za osobowość. Innymi słowy – jeśli nie robisz fajnych zdjęć musisz się wykazywać jakoś inaczej, żeby ludzie chcieli Cię obserwować na Instagramie (możesz na przykład zapewniać im rozrywkę, albo być celebrytą)

Jeśli jednak bycie charyzmatycznym celebrytą to nie jest Twój przypadek, to szczerze polecam Ci przyłożyć się trochę i jednak zwalczyć o to, żeby Twój profil wyglądał estetycznie.

Czemu?

Bo wchodząc na czyjeś konto widzimy w pierwszej kolejności siatkę 6-9 zdjęć.

I to jest właśnie ten moment, kiedy ludzie podejmują decyzję, czy chcą nas dodać do obserwowanych czy nie. 

Łatwo powiedzieć, ale trudno to ogarnąć?

W tym wpisie pokażę Ci jak ogarnąć chaos na Instagramie dzięki dedykowanej aplikacji, która pomoże Ci zaplanować bardziej spójną siatkę zdjęć. Jest tylko jedno “ale!”. Żeby zdjęcia fajnie razem wyglądały muszą być też robione w okreslony sposób, musza mieć wspólny mianownik. Bez tego nawet najlepsza aplikacja nie pomoże.

aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie

aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie

 

Jak planować siatkę zdjęć na Instagramie, aby mieć bardziej spójne konto?

Najlepsze co wymyślono w tym temacie to aplikacje, które pozwalają za pomocą funkcji “drag and drop” swobodnie przemieszczać nasze zdjęcia. Dzięki temu mamy możliwość przetestowania różnych ustawień i konfiguracji zdjęć, imitując jednocześnie wygląd siatki na Instagramie.

Możemy więc sprawdzić czy dane zdjęcia będą w przyszłości dobrze obok siebie wyglądać – co jest naprawdę ważne jeśli chcemy aby nasz Instagram był przyjemny dla oka.

Aż wstyd się przyznać, ale miałam kiedyś takie “robocze” konto na Instagramie na którym testowałam układ siatki. Zabawy z tym było całkiem sporo bo mogłam przetestować tylko jedno zdjęcie  – publikując je, i usuwając, i publikując kolejne – aż w końcu znalazłam takie które ładnie wyglądało obok pozostałych.

Dlatego dzień, w którym odkryłam aplikację do planowania siatki zdjęć na Instagramie uznaję za przełomowy dla mojej przygody z Instagramem.

Aplikacje dzięki którym zaplanujesz wygląd siatki na Instagramie 

Jest wiele aplikacji do planowania siatki zdjęć na Instagramie. Większość z nich posiada wersję darmową, w ramach której możesz miesięcznie wgrać 30 zdjęć.

Aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie to między innymi Preview, PLANN, Planoly czy Later.

Ja polecam aplikację Preview, która nie tylko jest darmowa i nie ma limitu na liczbę wgranych zdjęć, ale przede wszystkim nie wymaga logowania do aplikacji danymi z Instagrama (co jest dla mnie jej ogromnym plusem).

aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie

Szybka instrukcja obsługi aplikacji do planowania siatki na Instagramie

  • ściągamy na telefon aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie
  • ładujemy do niej zdjęcia,
  • przesuwając zdjęcia palcem sprawdzamy jak będą wyglądać obok siebie (funkcja drag&drop)

Co ważne – w ten sposób możemy zaplanować tylko przyszłe zdjęcia na Insta – nie ma aplikacji która pozwalałaby na zmianę umiejscowienia w siatce już opublikowanych zdjęć.

Aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie – podsumowanie 

Jak widzisz układanie zdjęć w feedzie może być bardzo proste – o ile tylko ma się do tego odpowiednie narzędzie do planowania siatki zdjęć na Instagramie.

A tymczasem ściskam i do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks

Inne artykuły o Instagramie na blogu Wild Rocks, które mogą Cię zainteresować:

aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie

aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie

aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie

Chcesz mieć spójne konto na Instagramie? Poznaj aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie dzięki którym Twoje konto stanie się bardziej spójne.