Jak zaplanować siatkę zdjęć na Instagramie? Poznaj aplikacje do układania zdjęć na Insta

Spontaniczność jest super (zwłaszcza gdy w grę wchodzą romantyczne kolacje), ale na Instagramie naprawdę warto z wyprzedzeniem myśleć o tym jakie zdjęcia opublikujemy, i czy będą potem do siebie pasować wizualnie. Dlatego w dzisiejszym tekście pokaże Ci aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie.

Spójne konto na Instagramie zależy od wielu czynników, a jednym z nich jest przemyślane zarządzanie i planowanie siatki zdjęć, tak aby poszczególne zdjęcia wyglądały obok siebie ciekawie, i nie wchodziły sobie w paradę.

Planowanie siatki zdjęć. Spójność czy naturalność na Instagramie?

Czy warto w ogóle dbać o spójne konto na Instagramie? Może jednak lepiej postawić na konto “surowe” i iść na żywioł? Jedno i drugie podejście ma swoich zwolenników. Osobiście opowiadam się jednak za tym pierwszym.

Na luksus konta “surowego” mogą sobie pozwolić osoby których ludzie będą obserwować nie za ich zdolności fotograficzna, a za osobowość. Innymi słowy – musisz wykazywać się gdzieś indziej aby ludzie chcieli Cię obserwować na instagramie jeśli nie robisz super zdjęć.

aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie

aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie

Jeśli jednak bycie charyzmatycznym celebrytą to nie jest Twój “kejs” to szczerze polecam Ci przyłożyć się trochę i jednak zwalczyć o to, żeby nasz profil wyglądał estetycznie.

Czemu?

Bo wchodząc na czyjeś konto widzimy w pierwszej kolejności siatkę 6-9 zdjęć.

I to jest ten moment kiedy ludzie podejmują decyzję, czy chcą nas dodać do obserwowanych czy nie. 

Łatwo powiedzieć, ale jak to ogarnąć? Diabeł oczywiście tkwi w szczegółach. Dziś podpowiem Ci jak zadbać o to, żeby zdjęcia które publikujesz na Instagramie pasowały do siebie nawzajem.

Jak planować siatkę zdjęć na Instagramie aby mieć bardziej spójne konto?

Najlepsze co wymyślono w tym temacie to aplikacje, które pozwalają za pomocą funkcji “drag and drop” swobodnie przemieszczać nasze zdjęcia. Dzięki temu mamy możliwość przetestowania różnych ustawień i konfiguracji zdjęć, imitując wygląd siatki na Instagramie.

Możemy więc sprawdzić czy dane zdjęcia będą w przyszłości dobrze obok siebie wyglądać – co jest naprawdę ważne jeśli chcemy aby nasz Instagram był przyjemny dla oka.

Aż wstyd się przyznać, ale miałam kiedyś takie “robocze” konto na Instagramie na którym testowałam układ siatki. Zabawy z tym było całkiem sporo bo mogłam przetestować tylko jedno zdjęcie  – publikując je, i usuwając, i publikując kolejne – aż w końcu znalazłam takie które ładnie wyglądało obok pozostałych.  

Dlatego w dniu, w którym odkryłam aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie która pozwalała mi bezboleśnie zaplanować siatkę zdjęć uznaję za przełomowy dla mojej przygody z Instagramem.

Aplikacje dzięki którym zaplanujesz wygląd siatki na Instagramie

Jest wiele aplikacji do planowania siatki zdjęć na Instagramie. Większość z nich posiada wersję darmową, w ramach której możesz miesięcznie wgrać 30 zdjęć.

Aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie: Preview, PLANN, Planoly czy Later.

Ja polecam aplikację Preview, która nie tylko jest darmowa i nie ma limitu na liczbę wgranych zdjęć, ale przede wszystkim nie wymaga logowania do aplikacji danymi z Instagrama (co jest dla mnie jej ogromnym plusem).

aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie

Szybka instrukcja obsługi aplikacji do planowania siatki na Instagramie

  • ściągamy na telefon aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie
  • ładujemy do niej zdjęcia,
  • przesuwając zdjęcia plauchem sprawdzamy jak będą wyglądać obok siebie (funkcja drag&drop)

Aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie – podsumowanie 

Jak widzisz układanie zdjęć na Instagramie może być bardzo proste – o ile tylko ma się do tego odpowiednie narzędzia i aplikacje do planowania siatki zdjęć na Instagramie.

Ściskam i do zobaczenia na Insta

Ola | @wild.rocks

Inne wpisy które mogą Ci się przydać:

Poradnik jak zacząć rozwijać konto na Instagramie

POBIERZ DARMOWY
INSTA PORADNIK

Pobierz #DzikoDobry Insta Poradnik
i zacznij rozwijać swój Instagram.

W poradniku znajdziesz bardzo konkretne ćwiczenia i wskazówki, które pomogą Ci ruszyć z miejsca i zacząć osiągać sukcesy na Instagramie.
  • może dzięki temu w końcu zapanuję nad swoim Instagramowym profilem …

  • Jak już kiedyś pisałam muszę wprowadzić parę zmian na swoim koncie na IG, bo jak na razie mój profil nie jest zbyt spójny. To jeden z moich wakacyjnych planów.

  • Takiej aplikacji mi brakowało. Dopiero zaczynam z instagramem i jeszcze nie mam na niego pomysłu 🙂

  • Pingback: Lipiec 2017 - podsumowanie miesiąca - Blog lifestylowy: Dom na obcasach()

  • Tak bardzo potrzebowałam przeczytać ten wpis! Niby wiedziałam, że warto zaplanować swoje zdjęcia z wyprzedzeniem, ale wizja naturalnego, spontanicznego konta też kusiła. Ale przekonałaś mnie, bez dwóch zdań. PLANN właśnie zainstalowałam na swoim telefonie:)