Jak szukać ciekawych miejsc wartych zwiedzania i fotografowania za pomocą Instagrama?

jak szukać miejsc do robienia zdjec

Jak szykujesz się na wakacyjne wyjazdy? Idziesz na żywioł – czy może opracowujesz wcześniej trasę zwiedzania? A może z przewodnikiem poznajesz się bliżej, ale dopiero w samolocie? Czy wiesz jak szukać ciekawych miejsc wartych zwiedzania i fotografowania?

Kiedyś moje zwiedzanie wyglądało tak, że szłam na kompletny żywioł. Nie szykowałam się, nie sprawdzałam informacji a potem dziwiłam się że tak niewiele zobaczyłam.

Dużo zmieniło się w momencie, kiedy zaczęłam bardziej interesować się fotografią – dziś odwiedzając nowe miejsca automatycznie szukam inspirujących widoków do sfotografowania. Wiecie – robienie zdjęć sprawia mi ogromną frajdę, ale trzeba mieć też co fotografować.

Jeśli więc szukasz ciekawych miejsc do sfotografowania to czytaj dalej –  za chwilę pokażę Ci jak mądrze szukać ich w wielkiej, obrazkowej wyszukiwarce jaką jest Instagram.

Zwiedzanie z Instagramem – hashtagi

Żeby znaleźć na Instagramie ciekawe miejsca do fotografowania przede wszystkim warto kierować się hashtagami.

Jednak szukanie po bardzo ogólnych nazwach (jak np. sama nazwa miejscowości) może być bardzo rozczarowujące – pod takie hashtagi trafia dosłownie wszystko – od selfie po zdjęcia z imprez. Dlatego warto szukać głębiej i szukać hashtagów które tworzy społeczność instagramerów skupiona wokół danego miejsca.

Jak szukać ciekawych miejsc do odwiedzenia? Wystarczy znaleźć jedno bardzo dobre zdjęcie za pośrednictwem ogólnego hashtaga i sprawdzić jakich innych hashtagów użył dany twórca – prawdopodobnie okaże się że użył całej masy mniejszych hashtagów które pomogą nam znaleźć naprawdę interesujące miejsca znalezione przez lokalsów

Można też próbować szukać ręcznie takich mniej popularnych hashtagów – wpisując nazwę miejscowości. Zwykle wśród podpowiedzi powinny pojawić się również te mniej popularne hashtagi.

jak szukac ciekawych miejsc do sfotografowania na instagramie
Zdjęcie: @wild.rocks

Ale dlaczego warto szukać bardziej niszowych hashtagów? Bo są zwykle dodawane do bardziej wartościowych zdjęć, jest więc większa szansa że znajdziemy coś ciekawego. Poza tym może nas to doprowadzić do kont na Instagramie skupionych wokół danego miejsca.

I tu przechodzimy do kolejnego punktu…

Szukanie ciekawych miejsc do fotografowania – konta IG

Te nieco bardziej niszowe hashtagi są zwykle związane z konkretnymi kontami IG, których tematyka kręci się wokół danego miejsca. Na takich kontach znajdziemy zwykle fotograficzne perełki autorstwa innych osób – które znów mogą stać się dla nas fantastyczną inspiracją.

Nic tylko samemu sprawdzić dane miejsce i pstrykać foty.

jak szukac ciekawych miejsc do sfotografowania na instagramie
Zdjecie: @wild.rocks

Warto też szukać oficjalnych kont IG danego miejsca – niektóre potrafią zastąpić całą informację turystyczną 😉

Instagramowe spoty – wyszukiwanie po lokalizacji.

Kolejnym bardzo skutecznym sposobem wyszukiwania ciekawych fotograficznie miejsc jest szukanie po lokalizacji.

Plusem jest to, że nawet jeśli szukamy po bardzo ogólnej lokalizacji, to w wynikach i tak dostaniemy również te miejsca, gdzie lokalizacja została podana bardziej precyzyjnie.

jak szukac ciekawych miejsc do sfotografowania na instagramie
Zdjęcie: @wild.rocks

Przyznam że jest to moja ulubiona metoda szukania pięknych fotograficznych miejscówek ponieważ:

  • lokalizacje dodaje się częściej przy okazji konkretnego miejsca, a nie ogólnie do jakiegokolwiek tematu
  • często mam już na starcie dostęp do precyzyjnej informacji gdzie dane miejsce się znajduje (czyli nie musze nikogo dopytywać gdzie znajduje się dane miejsce)

#DzikoSprytnie – jak stworzyć sobie swoją własną mapę miejsc do zwiedzenia?

Pora na crème de la crème tego wpisu – czyli jak sprytnie odnaleźć się z tymi wszystkimi super miejscówkami które wyszukaliśmy sobie na Instagramie?

No bo jak to? Znalazłaś te wszystkie cudowne miejsca i co masz z nimi zrobić? Spisać? Robić kolekcje na pintereście?

Przed wyjazdem zrób własną mapę google – i nanieść na nią wszystkie te super fotograficzne hot pointy (najlepiej wraz z godzinami otwarcia). W ten sposób będziesz mieć wygodną w użyciu listę wszystkich tych miejsc wartych zwiedzania i fotografowania które znalazłaś w ramach swoich instagramowych poszukiwań.

  • Wejdź w mapy Google (niestety zadziała to tylko na komputerze). Tam, obok pola na wpisanie szukanego miejsca znajdziesz opcje menu (po lewej stronie).
  • Wybierz TWOJE MIEJSCA.
  • Przejdź do zakładki MAPY
  • Wybierz UTWÓRZ MAPĘ.

Na tym etapie można już robić cuda – dodawać miejsca, dodawać im ikonki, kolory, opisy. Co więcej potem można nie tylko samemu z niej korzystać, ale również udostępnić ją np. swoim współtowarzyszom podróży.

jak szukac ciekawych miejsc do robienia zdjec na instagram

Aby skorzystać z niej potem na wyjeździe wystarczy mieć aplikację google maps na telefonie. Działa jak normalna mapa google, tyle że mamy jeszcze na niej naniesione miejsca które chcemy odwiedzić.

A tymczasem, do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks

Inne artykuły o Instagramie na blogu Wild Rocks, które mogą Cię zainteresować:

miejsc wartych zwiedzania

miejsc wartych zwiedzania

miejsc wartych zwiedzania

Poradnik jak zacząć rozwijać konto na Instagramie

POBIERZ DARMOWY
INSTA PORADNIK

Pobierz #DzikoDobry Insta Poradnik
i zacznij rozwijać swój Instagram.

W poradniku znajdziesz bardzo konkretne ćwiczenia i wskazówki, które pomogą Ci ruszyć z miejsca i zacząć osiągać sukcesy na Instagramie.