Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie. Dlaczego nie działają?

To niesamowite, że ludzie wciąż szukają “najpopularniejszych hashtagów na Instagramie”.  A jednak! Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie są wciąż jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w Google’u (jeśli chodzi o Instagram). Ale do czasu! Bo dziś rozprawię się z nimi bez litości. Pora poznać całą prawdę o najpopularniejszych hashtagach na Instagramie. 

Zastanawiasz się pewnie dlaczego najpopularniejsze hashtagi na Instagramie nie działają. Przecież są… popularne? Paradoksalnie jednak z najpopularniejszych hashtagów na Instagramie nie ma żadnego pożytku.

Najpopularniejsze hashtagi na instagramie to wizualny śmietnik 

Pierwsza kwestia jest taka, że pod najpopularniejszymi hashtagami na Instagramie jest masa śmieci. Najpopularniejsze hashtagi odnoszą się często do takich abstrakcyjnych pojęć jak #love czy #happy, i ludzie wrzucaja pod nie wszystko. W efekcie tworzy nam się pod nimi wizualny śmietnik.

Dodatkowo – ilość treści, które pojawiają się pod tymi hashtagami, jest naprawdę ogromna. W efekcie nawet dobre zdjęcia szybko spadają w dół w feedzie dla danego hashtagu, przysypane nowymi zdjęciami.

Kto szuka na Instagramie najpopularniejszych hashtagów na Instagramie? 

Hashtagi służą do przeszukiwania treści na Instagramie. I teraz pomyśl tak na zdrowy rozum  – kto przy zdrowych zmysłach szuka na Instagramie treści #love, #me albo #tbt ?

Chyba tylko boty, które wykazują niezdrowe zainteresowanie “najpopularniejszymi hashtagami na Instagramie”.

Hashtagi na Instagramie 

Czy to znaczy że nie warto korzystać z hashtagów na Instagramie? Nic bardziej mylnego.

Dobrze dobrane hashtagi pozwalają nam skutecznie zwiększać zasięg zdjęć i docierać do nowych obserwujących.

Powiem nawet więcej!

Dzięki użyciu właściwych hashtagów Twoi potencjalni obserwujący sami Cię znajdą!

Dlatego naprawdę nie warto marnować czasu i energii na “najpopularniejsze hashtagi na Instagramie” i lepiej zainwestować czas w szukanie mniejszych, tematycznych hashtagów.

Sprawdź tekst Jak dobierać hashtagi na Instagramie?

Dlaczego najpopularniejsze hashtagi na instagramie nie działają? Podsumowanie 

Mam nadzieję że teraz już rozumiesz, że najpopularniejsze hashtagi na instagramie po prostu nie działają i szkoda marnować energię na szukanie ich w Internecie.

Ale! nie wylewajmy dziecka z kąpielą.

Hashtagi jako takie świetnie sprawdzają się jako źródło zasięgu zdjęć na Instagramie, ale tylko wtedy jeśli są dobrze dobrane.

A tymczasem, do zobaczenia na Insta

 
Pozdrawiam
Ola Foryś |@wild.rocks

Inne artykuły o Instagramie na blogu Wild Rocks, które mogą Cię zainteresować:

najpopularniejsze hashtagi na Instagramie

najpopularniejsze hashtagi na instagramie

Najpopularniejsze hashtagi na instagramie są jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w Google’u. Ciekawe zważywszy na to, że nie ma z nich żadnego pożytku. Dowiedz się dlaczego hashtagi nie działają i jak to zmienić.

  • A jestem ciekawa, czy #natura będzie działać. Niby popularny, ale po polsku już nieco mniej ludzie go wykorzystuje…